Vyhledávání

Kontakt

RVVZ Hradec Králové
TK Hradečtí Lvi,o.s.
tř.E.Beneše 571
Hradec Králové 500 12

Náčelník :
+420 777 047 393 cermankova@gmail.com
Program :
+420 604 691 386 ged.arcimag@seznam.cz
WEB :
+420 604 895 942 jarda@standera.cz

info@rvvz.cz

 OHLÉDNUTÍ ZA KRÁLOVÉHRADECKOU RVVZ 2010

    První březnový víkend proběhla v Hradci Králové historicky první RVVZ-tka vůbec. Byla to taková drobná zkouška našich organizačních schopností před blížící se velkou Východočeskou CVVZ-tkou      v roce 2011, jejíž přípravou nás s důvěrou pověřili účastníci loňské cvvz-tky v Plzni. Takže se na ni už nyní poctivě připravujeme. A na čem jiném bychom měli nejlépe trénovat, než na naší vlastní RVVZ-tce.

A jaká tedy byla? Skvělá !

Dokonalá ne, ale skvělá, to teda byla!!!

   Snad jediné negativum byl malý počet účastníků. A to je fakt škoda!!! RVVZ-tka totiž není jen výměna zkušeností formou přednášek, dílen a podobných aktivit. Je to především jedinečná příležitost poznat blíže oddíly, kluby a sdružení, které máme vlastně hned za humny. A se kterými si můžeme být mnohdy a v lecčems nápomocni. Přinejmenším již zmíněnou výměnou zkušeností a čerpáním inspirací do další práce.

A že se teda bylo čím inspirovat !!!

   Obecně nejpoutavější bylo asi povídání o táboření a životě v Tee-Pee. Rázem jsme se ocitli na indiánských pláních a toužili si ten krásný život alespoň na chvilku vyzkoušet.

   Více či méně zruční jedinci žasli nad tvorbou falešného Patchworku aneb šití bez šití.Jste-li stejná švadlenka jako já a berete do ruky jehlu a nit jen, když už vám jde o život......dokonalá inspirace.

   Nechyběl pochopitelně ani dostatek pohybu v podobě adrenalinového Airsoftu a klidnější nevojenské povahy se mohli rozvlnit při výuce společenských tanců a dalších tanečních hrátkách.

   Průběžně jsme také čerpali nápady na táborové hry, další rukodělné činnosti, a třeba také zkušenosti    z environmentální výchovy dětí. Dozvěděli jsme se, co všechno obnáší tvorba oddílového časopisu a jak hledat malé či velké poklady v celosvětovém "šílenství" zvaném Geocaching. Mladí a odvážní se           v sobotu večer pustili do nerovného souboje se záludnými šiframi a večer zakončili v deskovém klubu.

   Zkušení vedoucí podiskutovali nad způsobem výuky první pomoci a nechali si psychologicky poradit, jak lektorovat, aby jejich přednášky byly zajímavé a plodné.

   A koho zajímaly hlavně základní životní potřeby, jako je třeba jídlo, toho Krokodýl proškolil               v zásadách správného stravování dětí na táboře. Pozn.: Veškeré asociace související s tématem přednášky a přezdívkou lektora, jsou zcela náhodné.

Co ještě dodat?

Víkend plný prima lidí, zkušených lektorů, zajímavých akcí a spoustou skvělého jídla, včetně takové pozornosti jako jsou chlebíčky a zákusky. Tak totiž pozornost chutná ........:-))))

A pokud jste se právě rozhodli, že si příští RVVZ-tku nenecháte v žádném případě ujít, chopte se diáře                                                                                                                                                                                                                                                                        a a zaznamenejte si termín 18. – 20. 3. 2011.

Na shledanou za rok

Molly a Jája